آرمـــــان و هـــدف ما ” موفقیت شماست در کار کردن با کامپیوتر، برای رسیدن به بهترین، ایمن ترین و اقتصادی ترین راه حل برای طراحی هر پروژه ای که با آن سروکار پیدا میکنید ” و برای رسیدن به این هدف تاکنون با صرف صدها میلیون تومان هزینه و ساماندهی و تربیت نیروهای تولید، بخشی از این مسیر را طی کرده ایم. . . و اکنون در حال کار با تیم فوق العاده با استعداد خود هستیم تا بزودی کاربرانمان را با محصولاتی منحصر بفرد و مفیدتر غافلگیر کنیم . . .

قرار گیری کشورمان ایران روی کمربند زلزله آلپ – هیمالیا و شرایط لرزه خیزی بالای آن باعث افزایش آسیب پذیری ساختمانها در برابر زلزله شده است. به همین دلیل از سال ۱۳۸۷ بر اساس اصلاحات آیین نامه AISC2005 تفییرات اساسی در مبحث دهم مقررات ملی ساختمان ( ویژه طراحی اسکلتهای فلزی ) صورت گرفت و بدین ترتیب نکات جدیدی خصوصا در قسمت طـــرح لرزه ای ( فصل سوم از مبحث دهم ) مطرح شد. در ابتدا کاربرد و پرداختن به این نکات مورد استقبال مهندسین محاسب قرار نگرفت اما رفته رفته مشخص شد که این نکات اشاره به مشکلاتی دارند که پرداختن به آنها برای مقاوم سازی ساختمانها در برابر زلزله لازم و ضروری میباشد . . .

از طرفی به طور طبیعی وجود محدودیتهای زمانی که مهندسین محاسب در طراحی ساختمان با آن مواجه میباشند از یک سو و پیچیدگی مسایلی که باید در روند طراحی به آنها پرداخته شود از سوی دیگر، باعث شده تا کنترل همه ضوابط و قسمتهای آیین نامه و انتخاب بهترین گزینه عملا دشوار و در پاره ای مواقع غیر ممکن شود و طراحان را وادار سازد تا در جهت اطمینان مجبور به استفاده از نتایج بصورت دست بالا ( Over Design ) شوند که طبعا باعث افزایش غیر ضروری هزینه های اجراء میشود. از طرفی در بسیاری حالات در موقع وقوع زمین لرزه و فرکانسهای ناشی از آن، طراحی دست بالا ( Over Design ) و افزایش سختی سازه باعث آسیب پذیر شدن ساختمان نسبت به حالتی که دارای نرمی مناسب و رفتاری میراگر داشته باشد میباشد!! بنابراین لزوم استفاده از نرم افزارهایی که شما را قادر به مطالعه رفتار ساختمان در برابر انواع نیروهای وارده و جلوگیری از ایجاد نقاط ضعف بدون بالا بردن هزینه های اجراء و با تکیه بر مباحث موجود در آیین نامه باشند و ضوابط طرح لرزه ای را بدرستی پوشش دهند کاملا واضح است. به همین دلیل امروزه سیستمهای نرم افزاری به جزء لاینفکی از لوازم کار مهندسین محاسب تبدیل شده اند.